Hollywood byl především muzikálový

Evita, Hair a snad především Adams Family, to byly vrcholy naplněného koncertu.

 

Pohledné a snažné melodie úspěšných filmových autorů, kteří přece jen komponují tzv. pod plátno, lehce převálcovaly skladby z Evity a Vlasů. Evita i Aquarius jsou prostě skvěle napsané a osvědčené fláky z muzikálů, které dostaly filmovou podobu, a tím se kvalifikovaly do Hollywoodské noci. Poněkud neadekvátně róbně oděné hlavní zpěvačce Dashe po skvělém Vodnáři z Hairu dorazil z publika poblahopřát hippie Berger, čímž rozjel následující lehké převlečky některých členů orchestru. Českého národního symfonického orchestru, který tentokrát řídil zkušeně přesahový Kryštof Marek (a zejména ve jmenovaných skladbách si to evidentně užíval).

 

Na Adamsovu rodinu přišel nenápadně v tělesu ukrytý šéf ČNSO Jan Hasenöhrl převlečený za Adamse a opět ze sálu dorazili další členové této slavné televizní rodinky. A následoval závěrečný opus - mexická vychytávka ze slavného Muže z Acapulka. Na hlavách dechařů se objevila příjemně agresivně barevná sombréra. Jen jako doťuk k nefalšovaně mexickému typickému zvuku  radostné melodie.

 

Diváci už nedokázali sedět, vstali a oslavilii další podařený koncert letošního festivalu. Venku bylo 37 ve stínu, neděle, v televizi finále fotbalového MS a přesto bylo naprosto plno.

 

osa

Prague Proms 2011