Waiting for Art

29. červen 2010 ve 20:00 hod.

Mercedes Benz Forum

Texty:

Program: „Waiting for Art“, skladby z nového CD

Účinkují: Jan Hasenöhrl – trubka; Lukáš Chejn – kytara; Tomáš Uhlík – basová kyara; Petr Beneš – piano; Daniel Šoltis – bicí; Golias Orchestra


Orchestr La Parada, jazzoví a klasičtí muzikanti z blízkého vně i vnitřku ČNSO si pro radost stvořili orchestr La Parada. Softjazzový, vyhraný a vyhrávající.

 

Na pódiu sedí od nejmladší Terezy až po nejstaršího Nebudu jmenovat nadšení muzikanti, kteří se s chutí pustili do skladeb kytaristy Lukáše Chejna, šéfa seskupení Jana Hasenöhrla a klavíristy Petra Beneše. Nahrávka se jmenuje Waiting for Art, ale nejde o  hledání uměleckých směrů, kapela čeká na maskotního psa Arta, který má, protože mu ani nic jiného nezbývá, jazz rád a interpreti jsou zřejmě výrazně nesví, dokud nedorazí.

 

Ale na křest, který proběhl v poslední červnový den v příležitostném koncertním sále Mercedes fórum na pražském Chodově, přišlo hlavně hodně lidí. Včetně třeba otce i syna Růžičků, jazzových osobností. Všichni se dobře bavili, a to lze celkem jistě zaručit i při poslechu uvedené nové desky kapely La Parada - Waiting For Art.

 

Která má jeden nejspíš světový primát - pokud si CD zakoupíte, dostanete hned dvě. V nesouhlasu a parafrázi hesla kopírování zabíjí hudbu se k činu rozhodli sami autoři - obal - mimochodem velmi povedený - obsahuje hned dva výlisky - jeden na doma a druhý do auta - legální kopii. Příjemná vychytávka.

 

La Paradu si prostě budete moct pouštět pořád dokola, ať se hnete, kam se hnete.

 

osaFotogalerie/video ukázka
Prague Proms 2011